میکروسوئیچ موتور به عنوان یک قسمت مهم در کرکره‌های رول یا برقی هستند. این میکروسوئیچ تعامل با چرخ دنده موتور را کنترل کرده و به این ترتیب میزان حرکت کرکره‌ها را تنظیم می‌کند. با اتصال به مدار فرمان، میکروسوئیچ به کنترل دقیق تیغه‌ها و محدوده حرکت آنها کمک می‌کند. این اجزا با همکاری به عملکرد ایده‌آل کرکره‌های برقی کمک می‌کنند و امکان کنترل دقیق حرکت و موقعیت آنها را فراهم می‌سازند. میکروسوئیچ که کنترل چرخ دنده در کرکره را به عهده دارد باید به درستی تنظیم باشد به همین دلیل تنظیم میکروسوئیچ کرکره برقی از اهمیت بالایی برخوردار است که به جزئیات آن می پردازیم.

 

این مقاله را هم مطالعه کنید: بررسی کیفی رضایت مشتری از کرکره های رول

 

آموزش تنظیم میکروسوئیچ کرکره برقی

چرخ‌دنده‌های قطع‌کن در کرکره رول وظیفه توقف حرکت را بر عهده دارند و میکروسوئیچ قطع‌کن برای تنظیم موقعیت ایستادن کرکره کارایی دارد. این تنظیمات میکروسوئیچ به سمت راست برای موقعیت بالا و به سمت چپ برای موقعیت پایین قرار می‌گیرند تا کرکره برقی به دقت در مکان مورد نظر توقف کند.

اطمینان از نصب صحیح کرکره رول

تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی

برای تنظیم ارتفاع و محدوده ایستادن کرکره برقی در موتورهای آن، از دو قطعه کلیدی به نام دو چرخنده قطع‌کن و یک میکروسوئیچ قطع‌کن استفاده می‌شود. این دو قطعه قرار دارند: یکی در سمت راست برای تنظیم حد بالا و دیگری در سمت چپ برای تنظیم حد پایین.

برای تنظیم ارتفاع و محدوده ایستادن کرکره، ابتدا با استفاده از ریموت، درب کرکره را به سمت بالا حرکت می‌دهید. در نقطه‌ای که می‌خواهید کرکره به ایستگاه مورد نظر برسد، دکمه توقف را در ریموت فشار می‌دهید تا حرکت کرکره متوقف شود. در این مرحله، میکروسوئیچ سمت راست را باز می‌کنید تا کرکره برقی به طور دقیق در موقعیت مورد نظر برای ایستادن تنظیم شود.

این روش به شما امکان می‌دهد تا کرکره برقی را به دقت در موقعیت دلخواه خود تنظیم کنید.

تنظیم میکروسوئیچ موتور توبولار

برای تنظیم میکروسوئیچ این دسته از موتور ها می توانید به صورت زیر عمل کنید:

 • در کنار میکروسوییچ حد پایین موتور توبولار، یک پیکان خمیده وجود دارد که دارای علامت‌های “+ و -” است.
 • آچار تنظیم میکروسوییچ را در سوراخ مخصوصی که به سمت پایین اشاره دارد، قرار دهید.
 • آچار را به جهت منفی بیش از ده دور چرخانید.
 • دستگاه ریموت را به پایین فشار دهید تا موتور به پایین حرکت کند.
 • همچنان آچار میکروسوییچ را به جهت منفی چرخانید. در این مرحله، موتور کرکره برقی نباید به کاملی پایین برود و در صورتی که دستگاه ریموت را به پایین فشار دهید، واکنشی نداشته باشد.
 • حالا با دقت، میکروسوییچ را به طرف مثبت چرخانید. در این مرحله، کرکره برقی به صورت مرحله‌ای به سمت پایین حرکت خواهد کرد. این کار را تا زمانی که کرکره به حالت کاملاً پایین برسد، ادامه دهید.

تنها زمانی که تیغه کرکره برقی به طور کامل به یکدیگر متصل شوند، تنظیم حد پایین به اتمام رسیده است، برای تنظیم حد بالا م می توانید به همین شکل عمل کنید.

کرکره رول

رگلاژ درب کرکره برقی

رگلاژ در سیستم کرکره برقی واحدی مهم و بسیار کاربردی است که نقش بسیار مهمی در تنظیم نقاط توقف کرکره برقی ایفا می‌کند. این قطعه عملکردی مشابه یک چرخ دنده و ترانسمیتر دارد و توسط موتور کرکره برقی حرکت می‌کند.

رگلاژ وظیفه تنظیم نقاط توقف کرکره برقی را انجام می‌دهد. با استفاده از رگلاژ، کاربر می‌تواند نقاطی که کرکره برقی در آن‌ها توقف می‌کند (نقطه باز و نقطه بسته) را تنظیم کرده و محدوده دقیقی از باز و بسته شدن کرکره را تعیین کند. این امکان به کاربر اجازه می‌دهد تا کرکره را به دقت و تطابق با نیازهای خود تنظیم کرده و عملکرد آن را بهبود بخشد. با توجه به اینکه تنظیم رگلاژ کاری تخصصی است می توانید از یک متخصص برای انجام این کار استفاده کنید.

سوالات متداول

 1. میکروسوئیچ چه وظیفه ای در کرکره را به عهده دارد؟
  این وسیله می تواند حرکت صحیح کرکره را به صورت صحیح تنظیم کند.
 2. رگلاژ درب کرکره برقی حتما باید توسط متخصص انجام شود؟
  با توجه به حساسیت انجام این کار بهتر است که با یک متخصص در ارتباط باشید.
امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *