در گذشته کرکره های دستی کاربرد بیشتری داشت و در درب مغازه ها بیشتر از کرکره های دستی استفاده می شد. به طور مسلم بالا بردن و پایین آوردن کرکره های دستی نیاز به نیروی دست بود و زمان زیادی را باید فروشنده صرف بالا و پایین آوردن کرکره می کرد. برای قفل کردن کرکره های دستی از قفل های معمولی استفاده می شد. اما این روزها با پیشرفت تکنولوژی در عرصه درب سازی کرکره دستی جای خود را به کرکره برقی داده است. یکی از مزیت استفاده از کرکره برقی این است که به راحتی و تنها با فشار دادن دکمه ریموت از راه دور باز و بسته می شود و البته برای باز و بسته کردن آن نیاز به نیروی دست نیست بلکه در کمترین زمان به صورت برقی باز و بسته می شود.

کرکره برقی در واقع یک نوع درب اتوماتیک است که اغلب در بسیاری از مکان ها نظیر فروشگاه ها ، پارکینگ ها و مراکز تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از مزیت اصلی کرکره برقی این است که می توان از آن به عنوان تبلیغات استفاده کرد چرا که امکان چاپ تبلیغات بر روی آن وجود دارد و زمانی که مغازه یا فروشگاه بسته است کرکره برقی به عنوان یک وسیله تبلیغاتی عمل می کند. اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که قیمت کرکره برقی چقدر است؟ ما در ادامه عوامل موثر بر قیمت کرکره برقی، مزایا و نکات نگهداری از این درب اتوماتیک را برای شما بیان خواهیم کرد.

قیمت کرکره برقی

کرکره برقی چیست؟

کرکره برقی یک نوع درب اتوماتیک است که با استفاده از یک ریموت در یک فاصله مشخص به راحتی باز و بسته می شود و برای باز کردن آن نیاز نیست که زمان زیادی را صرف باز و بسته کردن آن کنید. با استفاده از کرکره برقی شما با اطمینان خاطر می توانید در محل کسب و کار و محیط خانه از ان استففاده کنید. کرکره برقی امنیت بیشتری را در خانه و محل کار برای شما فراهم می کند به این دلیل که تنها با استفاده از ریموتی که در دست شما قرار دارد باز و بسته خواهد شد.

از متداول ترین کرکره هایی که در بازار وجود دارد می توان به کرکره برقی اشاره کرد. اگرچه در گذشته در نبود کرکره برقی از کرکره دستی استفاده می شد اما این روزها باید با توجه به تکنولوژی پیش رفت و از قافله جا نماند. استفاده از تجهیزات جدید و به روز همچون کرکره برقی امنیت بیشتری را در محل کار و خانه برای شما فراهم می کند. بنابراین اگر چه قیمت کرکره برقی از کرکره معمولی بیشتر است اما در عوض امنیت بسیار بالایی دارد و شما از لحاظ امنیت خانه و محل کار خیالتان راحت است.

عوامل موثر بر قیمت کرکره برقی

اگرچه کرکره برقی مزیت های زیادی دارد و استقابل زیادی از این محصول شده است اما نمی توان قیمت مشخصی برای آن در نظر گرفت. برخی از عوامل نظیر اندازه، رنگ، جنس، ابعاد و نوع کرککره برقی بر قیمت تمام شده این محصول در بازار تاثیر زیادی دارند و می توان بیان کرد که قیمت این محصول متاثر از این عوامل مذکور است. البته نوع تیغه و موتور بکار رفته در کرکره برقی هم بر قیمت این محصول تاثیر زیادی می گذارد. باتوجه به تقاضای بالا برای این محصول برندهای زیادی انواع و مدل های متنوعی از این درب اتوماتیک را تولید و روانه بازار کرده اند که هر کدام دارای ویژگی های ظاهری متفاوتی است.

مزیت های استفاده از کرکره برقی

باتوجه به کیفیت بالایی که کرکره برقی دارد در اکثر خانه ها و محل کار از کرکره برقی استفاده می شود. یکی از مزیت های کرکره برقی این است که در نوع شرایط آب و هوایی به کار می رود و به جنس و عملکرد آن هم آسیبی وارد نمی شود. بنابراین نصب و استفاده از کرکره برقی بسیار آسان است که باتوجه به این امر همه افراد می توانند در خانه و محل کار خود کرکره برقی را نصب کنند. از مزیت های مهم و قابل توجه کرکره برقی می توان امنیت بالای آن را نام برد. این نوع کرکره ها در برابر سارقان امنیت بالایی را در خانه و محل کار ایجاد می کنند. از طرفی طول عمر بالایی دارند و در همه ابعاد و اندازه قابل سفارش هستند.

مزیت های استفاده از کرکره برقی

نکات که باید در حفظ و نگهداری از کرکره برقی بدانید.

همان طور که بیان کردیم قیمت کرکره برقی به عوامل زیادی بستگی دارد که در متن بالا به آن اشاره کردیم. بنابراین برای نگهداری درست و بالا بردن طول عمر کرکره برقی باید به برخی از نکات مهم و قابل توجه دقت داشته باشید.
نکات مهم در حفظ و نگهداری از کرکره برقی عبارت اند از:
در زمان باز و بسته کردن کرکره برقی توجه داشته باشید که درب باید کامل باز یا بسته شود و به حالت نیم باز ان را رها نکنید.
در شرایط جوی نامساعد و نور مستقیم خورشید از قرار دادن ریموت خودداری کنید.
در صورت شستن کرکره برقی به این نکته دقت داشته باشید که آب به درون موتور آن نفوذ نکند.
سعی کنید وزن زیاد به کرکره برقی وارد نکنید.
در زمان حرکت باز و بسته شدن درب دقت داشته باشید که بر سر راه رول نباید مانعی باشد.

سخن پایانی

کرکره برقی یک نوع درب اتوماتیک با قابلیت بالا است که تنها با فشار دادن دکمه ریموت از راه دور باز و بسته می شود. از مزیت دیگر کرکره برقی می توان به کاهش مصرف انرزی در فصل زمستان و تابستان اشاره کرد. قیمت کرکره برقی به عواملی همچون رنگ، جنس، اندازه، ابعاد و برند و کشور سازنده آن بستگی دارد که همین این عوامل دست به دست هم می دهند و قیمت کرکره برقی را مشخص می سازند.

سوالات متداول

  1. تفاوت کرکره برقی با کرکره معمولی از نظر امنیت چیست؟
    کرکره معمولی با نیروی دست بالا و پایین کشیده می شود و برای قفل کردن آن از یک قفل معمولی استفاده می شود بنابراین باز کردن قفل معمولی برای سارقان کاری ندارد. از طرفی کرکره برقی به صورت اتوماتیک وار قفل می شود و تنها با در دست داشتن ریموت باز و بسته می شود بنابراین امنیت کرکره برقی چندین برابر امنیت کرکره دستی است.
  2. یکی از اجزای مهم کرکره برقی چیست؟
    موتور کرکره برقی یکی از مهمترین قسمت کرکره برقی است که در زمان استفاده از کرکره برقی باید به درستی نکات نگهداری از کرکره برقی را در سالم ماندن موتور آن رعایت کنید.
  3. کرکره برقی در چه شرایط آب و هوایی قابل استفاده است؟
    یکی از قابلیت های کرکره برقی این است که نسبت به شرایط جوی مقاوم بوده و در هر مکانی با هر شرایط آب و هوایی می توان از آن استفاده کرد.
امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =