خرید کرکره های دستی یا برقی در انواع محیط ها به ویژه فضاهای تجاری، سر در مغازه ها یا فروشگاه ها همیشه روی بورس بوده است. از جمله جدیدترین انواع کرکره های برقی، رول گیتر است. مراکز اداری، مسکونی و تجاری متعددی از این نوع کرکره جهت استفاده و نصب استفاده می نمایند. در این مقاله جهت آشنایی بیشتر شما با این نوع کرکره به بررسی این سوال که کرکره رول گیتر چیست؟ – قیمت کرکره رول گیتر می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی انواع کرکره رول گیتر و کاربرد آن

اگر به دنبال پاسخ این سوال کرکره رول گیتر چیست؟ – قیمت کرکره رول گیتر هستید باید بدانید که با خرید کرکره رول گیتر انتخاب مناسب و قابل اطمینانی انجام داده اید. کرکره‌های رول گیتر از کیفیت و قیمت بسیار مناسبی برخوردارند. کرکره‌های رول گیتر ظاهر زیبا و امنیت خوبی دارند و توسط شرکت ها و برندهای متفاوتی تولید می گردد. از مشخصه های عالی این نوع کرکره، داشتن غلتک در قسمت بالای کرکره‌ رول گیتر است.

غلتک های کرکره‌های رول گیتر داخل ریل تعبیه شده اند. این غلتک ها در افزایش امنیت این نوع کرکره تاثیر بسزایی دارند. باید درباره پاسخ این سوال کرکره رول گیتر چیست؟ – قیمت کرکره رول گیتر بگوییم که جاگذاری این غلتک ها در کرکره‌های رول گیتر سبب می گردد تا کرکره از جای خود به آسانی خارج نشود. این موضوع ضریب ایمنی این نوع کرکره را تا میزان زیادی افزایش داده است.

از کرکره‌های رول گیتر تحت عنوان کرکره امنیتی نیز یاد می شود. این نوع کرکره ها از جدیدترین نوع کرکره های برقی به شمار می روند. این نوع کرکره ها، دارای دوام و مقاومت زیادی در برابر برش و یا برش هستند و همین موضوع سبب شده تا بسیاری افراد تمایل به خرید آن داشته باشند. کرکره‌های رول گیتر به کرکره پلی کربنات شبیه اند و تنها تفاوت آنها با این نوع کرکره ها، در جنس و نوع میله های مورد استفاده در میان تیغه های آنهاست.

کرکره رول گیتر

انواع کرکره رول گیتر

اگر درباره کرکره رول گیتر چیست؟ – قیمت کرکره رول گیتر چیزی نمی دانید این مطلب را به دقت مطالعه بفرمایید تا اطلاعات جامعی در این زمینه کسب نمایید.

انواع این نوع کرکره را بر حسب نوع جنس تیغه ها و موتور آنها به گروه های متفاوتی تقسیم بندی کرده اند:

• کرکره ضد سرقت دارای تیغه آلومینیوم
این کرکره ها دارای ورق های آلومینیومی ۸۰ و ۱۰۰ سانتی‌متری هستند. لوله های فولادی مقاومی میان تیغه های آنها نصب شده است. مفتول های به کار رفته در این کرکره ها در برابر ضربه و همچنین برش کاملا مقاوم می باشند. علت اینکه نام کرکره امنیتی بر آنها گذاره اند، نیز همین است نیز گفته می شود.

• کرکره رول گیتر دارای تیغه پلی کربنات

کرکره‌های رول گیتر تیغه های پلی کربنات دارند و بسیار شفاف اند. در ورودی مغازه هایی همچون؛

 • طلافروشی
 • صرافی
 • بانک ها به خوبی می توان از این نوع کرکره استفاده کرد.

اگر علاقمندید درباره کرکره رول گیتر چیست؟ – قیمت کرکره رول گیتر بدانید باید گفت تفاوت کرکره رول گیتر با کرکره های پلی کربنات در نوع میله به کار رفته میان تیغه های آنهاست. لوله های کرکره های پلی کربنات توخالی در حالیکه لوله های کرکره رول گیتر تو پر و فولادی و ضد سرقت بوده و در برابر ضربه و برش مقاومت اند.

کرکره رول گیتر دارای تیغه آلومینیومی دو جداره همراه با فوم

از خصوصیت های خوب کرکره های ضد سرقت، داشتن تیغه های دو جداره و دارای فوم است. فوم این تیغه ها سبب عایق شدن در برابر صدا و دما می گردد.

خرید کرکره رول گیتر

موتور کرکره رول گیتر

این کرکره های دارای موتور قوی برای انجام عملیات باز و بسته شدن کرکره است. موتور این کرکره ها از دو نوع توبلار و یا ساید است. درباره کرکره رول گیتر چیست؟ – قیمت کرکره رول گیتر باید گفت که کرکره رول گیتر به لحاظ قیمت و میزان قدرت تحمل در برابر وزن درب از یکدیگر متفاوتند.

کرکره رول گیتر دارای موتور توبلار به لحاظ قیمت ارزان ترند. موتور این نوع کرکره ها در برابر وزن سنگین کرکره ها متاسفانه قدرت تحمل بالا ندارد. از کرکره های دارای موتور توبلار بیشتر در مغازه های دارای در ورودی کوچک استفاده می شود.

برعکس کرکره رول گیتری که از موتورهای ساید استفاده می نمایند، دارای سایز و اندازه بزرگی هستند و وزن تیغه های آنها سنگین هست. موتورهای ساید قیمت بالاتری دارند. همچنین کرکره رول گیتری دارای موتورهای ساید فضای بیشتری را اشغال می کنند.

قیمت کرکره رول گیتر

اگر این سوال در ذهن تان نقش بسته کرکره رول گیتر چیست؟ – قیمت کرکره رول گیتر که انواع کرکره رول گیتر دارای تیغه هایی با جنس های مختلف هستند. بر همین اساس قیمت نهایی آنها متغیر و با هم متفاوت است. قیمت کرکره رول گیتر به عواملی همچون؛

 • جنس و نوع تیغه ها
 • نوع موتور
 • برند سازنده آن
 • اندازه و ابعاد کرکره

بستگی دارد. جالب است بدانید که اغلب موتورهای این کرکره ها وارداتی اند و متاسفانه با تغییر نرخ ارز، قیمت این نوع کرکره ها هم دچار نوسانات زیادی می گردد.

قیمت کرکره رول گیتر

نتیجه گیری

کرکره رول گیتر معمولاً برای گاراژها، ویترین های جلوی مغازه ها و غیره استفاده می شود این کرکره ها کاملاً محکم هستند و ایمنی مناسبی را برای ملک اشخاص ارائه می دهند. کرکره رول گیتر جهت محافظت و ایمنی کافی در برابر آتش سوزی و سرقت از املاک و فضاهای مختلف مورد استفاده هستند. قیمت کرکره ها بر اساس نوسانات ارز و تیغه های به کار رفته در آنها متغیر است.

سوالات متداول

 1. کاربرد کرکره رول گیتر چیست؟
  از این نوع کرکره در ورودی بانک ها، در ورودی طلافروشی ها، صرافی، ورودی و درب پارکینگ سازمان ها، مکان های امنیتی و مجتمع های مسکونی استفاده می شود.
 2. مزایای خرید کرکره رول گیتر چیست؟
  نور به خوبی و راحت از این نوع کرکره ها عبور می کند. همچنین این نوع کرکره ها ضد سرقت اند و امنیت بالایی دارند.
 3. معایب این نوع کرکره ها چیست؟
  کرکره های رول گیتر بسیار سنگین اند و وزن زیادی دارند. همچنین زمان زیادی طول می کشد تا این نوع کرکره ها باز و بسته شوند.
امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *