درب‌های هوشمند به ریموت برای باز و بسته شدن نیازمندند. این در حالی است که اگر ریموت را به هر دلیلی گم کنید، می‌توانید به شکل دستی، یا با استفاده از تلفن هوشمند به باز یا بسته‌کردن درب کرکره‌ای اقدام کنید. برای ست‌کردن ریموت، پس از آن که قطعات مکانیکی ریموت کرکره برقی را نصب کردید و ریل‌ها و موتور کرکره را به دقت تراز نمودید، زمان آموزش ست کردن ریموت کرکره برقی فرا می‌رسد.

در قدیم این مرحله چندان اجرایی نمی‌شد، چرا که اغلب مردم کرکره‌های آهنی می‌خریدند، بعدا درهای آکاردئونی رواج یافت. هر دو درب آهنی و آکاردئونی، دارای معایبی بودند که در نهایت کرکره‌های برقی جایگزین آنها شدند. در ادامه جهت آشنائی بیشتر شما در این زمینه، به بررسی نحوه آموزش ست‌کردن ریموت کرکره برقی(کرکره برقی) می‌پردازیم.

آموزش ست‌کردن ریموت کرکره برقی(کرکره برقی)

درب کرکره‌ای توسط بسیاری از مشاغل و مجتمع‌های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کرکره‌ها، افزون بر آن که سهولت بیشتری جهت باز و بسته کردن درب مغازه‌ها و فروشگاه‌ها در مقایسه با کرکره‌های سنتی دارند، سبب می‌شوند امنیت بهتری را در این زمینه تجربه کنید. این کرکره‌ها همچنین سبب زیباسازی محیط کار شما خواهند شد.

بعد از نصب قطعات الکتریکی، ریل‌ها و موتورها در زمان نصب کرکره برقی، نوبت به اتصال به برق می رسد. پس از آنکه برد به سیستم کرکره برقی افزوده شد، کرکره به شکل اتومات باز و بسته خواهد شد. در ادامه با افزودن حد بالا و حد پایین حرکت در کرکره برقی از طریق آچار آلن، امکان تنظیم آن با ریموت وجود دارد.

باید بدانید که بردهایی که در بازار موجودند، معمولا از حافظه محدودی برخوردارند. البته باید گفت این میزان حافظه، برای مغازه‌های فروشگاهی کفایت می‌کند. اما برای استفاده در پارکینگ‌هایی که در یک مجتمع قراردارند، به بردهایی با حافظه بالاتری نیاز است. روش‌های مختلفی برای ست کردن ریموت کرکره برقی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

آموزش ست‌کردن ریموت کرکره برقی

روش‌های ست‌کردن ریموت کرکره برقی

ست‌كردن ريموت كركره برقي با کلید لرن (LERN)

در زمینه آموزش ست‌کردن ریموت کرکره برقی(کرکره برقی) باید بگوییم که یکی از روش‌های ساده برای ست‌كردن ريموت كركره برقی، روش لرنینگ است. از این روش بیشتردر ریموت موتورهای مدار فرمان‌ و توبلارهایی که پشتیبانی‌کننده استاندارد لرنینگ هستند، استفاده می‌شود.

معمولا در مکان‌های کم تردد از موتورهای توبلار استفاده می‌شود. با این موتورها، می‌توانید کرکره‌هایی با ابعاد کوچک جا به جا کنید. به منظور تنظیم ریموت کرکره برقی با استفاده از روش لرنینگ، باید گام‌های زیر انجام شود:

1. ابتدا به بازکردن درب مرتبط با برد رسیور که در کنار کرکره برقی قرار دارد اقدام کنید.

2. سپس به دنبال کلیدی باشید که با عنوان Code یا Lern روی ریموت قابل مشاهده است.

3. کلیدCode یا Lern را طی مدت زمانی کوتاهی (حدود 2 ثانیه) نگه دارید و بعد به رهاکردن آن اقدام کنید.

4. در این زمان یک چراغ LED در بخش داخلی برایتان قابل مشاهده خواهد بود که روشن می‌شود.

5. زمان آن رسیده که به سراغ ریموت رفته و در بین دکمه‌های ریموت، کلید مخصوص روشن‌کردن را برای مدت زمان کوتاهی (حدود 2 ثانیه) نگه دارید و بعد به رها کردن آن اقدام کنید.

6. در این گام، کلیدی که روی برد قرار دارد به شکل چشمک‌زن در می‌آید و در این زمان برای کددهی آماده خواهد بود.

7. در گام آخر فقط باید کد را وارد کنید و سپس تنظیمات مربوط به ست‌شدن را پیگیری و تکمیل کنید.

نحوه تنظیم ریموت کرکره برقی با دیپ سوئیچ

از جمله روش‌های دیگری که برای ست‌کردن کرکره برقی، مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از کددهی دیپ سوئیچ است. درباره آموزش ست کردن ریموت کرکره برقی با این روش باید گفت که از این روش بیشتر اوقات برای درهای اتوماتیکی استفاده می‌شود که از طریق موتورهای ساید تولید شده‌اند.

موتورهای ساید، عمدتا در قسمت سمت راست کرکره برقی یا در کنار آن قرار گرفته‌اند. از این نوع کرکره در بسیاری از اماکن پر رفت‌وآمد استفاده می‌شود. درباره این روش باید گفت جهت ست‌کردن ریموت کرکره برقی باید گام‌های زیر طی شود:

1. ابتدا باید درب ریموت را باز کرد (بدین منظور می‌توانید از یک پیچ‌گوشتی ریز کمک بگیرید و پیچ‌های ریزی که در قسمت زیر ریموت قرار گرفته را، آرام و با احتیاط باز کنید.)

2. با مشاهده برد ریموت خواهید دید که 8 کلید بسیار ریز وجود دارد. به این کلیدها دیپ سوئیچ می‌گویند.

3. کلیدهای دیپ سوئیچ را در سه حالت مختلف بالا، وسط و پایین می‌توان تنظیم کرد. بر این اساس می‌توانید حالت دلخواه‌تان را یافته و برروی ریموت آن را تنظیم نمایید تا تنظیمات روی برد اعمال گردد.

4. در این گام، می‌توان به کددهی ریموت کنترل اقدام کرد.

5. در این گام،  باید بین ارتباط و اتصال بین کرکره برقی و ریموت کنترل انجام شود.

روش‌های ست‌کردن ریموت کرکره برقی

ریموت کنترل کرکره برقی بلوتوثی

شکل ریموت این کنترل‌ها کمی متفاوت‌ هست و دارای 2 دکمه بزرگ و 2 دکمه کوچک است. به منظور ست‌کردن این ریموت، گام‌های زیر را طی کنید:

1. 2 دکمه بزرگتر قرار گرفته، روی ریموت کنترل را با دو انگشت‌تان بفشارید و کمی نگه دارید (حدود 3 ثانیه).

2. چراغ چشمک‌زن ریموت روشن شده و همچنانکه دکمه سمت چپ را فشار می‌دهید، انگشت سمت راست‌تان را بردارید.

3. 3 مرتبه پشت سر هم، دکمه بزرگ سمت راست بار را فشار بدهید تا چراغ LED به شکل چشمک‌زن روشن شود.

4. ریموت را در کنار ریموت دیگری که از قبل تنظیم شده بگذارید و دو دکمه‌ای که قصد کپی‌کردن عملکردشان، از روی هم را دارید به شکل همزمان، در هر دو ریموت آن‌ها را فشار دهید.

سوالات متداول در ارتباط با آموزش ست‌کردن ریموت کرکره برقی

 1. از مهمترین  روش‌های ست‌کردن ریموت کرکره برقی چیست؟
  شیوه ست‌کردن با استفاده از برد کنترل از روش‌های رایج ست‌کردن ریموت کرکره برقی به شمار می‌رود.
 2. آموزش ست‌کردن ریموت کرکره برقی با استفاده از برد کنترل به چه شکل است؟
  در این روش باید فرکانس و تعداد سوئیچ با هم یکسان باشد و گام‌های زیر برای ست‌کردن آن طی شود:
  ابتدا درب ریموت جدید و درب ریسیور را باز کرده کنید.
  سوئیچ‌هایی قرار گرفته روی ریموت را همچون سوئیچ روی رسیور تنظیم کنید.
 3. روش ست‌کردن ریموت کرکره برقی هایپینگ به چه شکل است؟
  این روش در مقایسه با دیگر روش‌های کددهی از ایمنی بالاتری برخوردار است. این روش، یک کد متغیر است و در آن با الکوریتم‌های خاصی کدهای مختلفی تعریف می‌شود.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد آموزش ست کردن ریموت کرکره برقی به روش ‌مختلف صحبت کردیم. در هر یک از این شیوه‌ها، گام‌های تنطیم ریموت کرکره برقی را مورد بررسی قرار دادیم تا با انواع شیوه‌ها ونحوه ست کردن این نوع کرکره‌ها به شکل تخصصی آشنا شوید. امید است مطالب ارائه شده بتواند راهنمای خوبی در این زمینه برای شما باشد.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *