کرکره های برقی در کنار کارآیی بالایی که دارند از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند که با توجه به این امر این روزها استفاده از آن در بسیاری از مغازه ها، پارکینگ ها و …. دیده می شود. در گذشنته از کرکره های دستی استفاده می شد که البته ساختار ساده ای داشت. اما با پیشرفت تکنولوژی در صنعت درب و پنجره این روزها شاهد محصولا جدید با طراحی فوق العادن نظیر کرکره های برقی هستیم. باز و بسته کردن کرکره برقی برخلاف کرکره دستی که با نیروی دست انجام می شوند به راحتی تنها با استفاده از فشردن یک دکمه از صفحه ریموت انجام می گیرد. کرکره برقی دارای اجزای مختلفی است که هماهنگی همه این اجزاء در کنار هم عملکرد کرکره برقی را شکل می دهد. موتور کرکره برقی نیز یکی از اجزای اصلی کرکره برقی به حساب می اید که نقش اصلی در عملکرد کرکره برقی را بر عهده دارد. با توجه به انواع متنوعی از کرکره برقی ما در ادامه به معرفی انواع موتورهای کرکره برقی می پردازیم و در این رابطه اطلاعاتی را در اختیارشما قرار می دهیم.

مزیت های استفاده از موتور کرکره برقی

موتور کرکره برقی از مهمترین اجزای کرکره برقی به حساب می آید که دارای مزیت های زیادی است که عبارت اند از:

  • استفاده راحت و آسان

مزیت استفاده از کرکره برقی این است که تنها با یک کلیک به راحتی موتور کرکره برقی درب را باز و بسته می کند.

  • کنترل دقیق

موتور کرکره برقی این امکان را برای شما فراهم می کند تا به صورت دقیق و دلخواه کرکره برقی را در هر موقعیت و ارتفاعی قرار دهید.

  • افزایش امنیت

یکی از مزیت های موتور کرکره برقی این است که کرکره با دقت بالا در کمترین زمان بالا و پایین می آید که این امر موجب بالا بردن امنیت خانه و محل کار شما می شود.

  • صرفه جویی در مصرف انرژی

با توجه به اینکه مکانیزم های خاصی در طراحی کرکره برقی به کار رفته است به همین منظور موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. البته با تنظیم کرکره ها نیز می توان میزان نور و حرارتی وارد شده به داخل محل مورد نظر را کنترل کرد.

  • کم صدا بودن

طراحی به کار رفته در موتور کرکره نشکن برقی به گونه ای است که در زمان حرکت کردن هیچ صدایی از خود تولید نمی کند و بسیار کم صدا می باشد. از طرفی موتورهای کرکره برقی دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و به راحتی از راه دور کنترل می شوند.

عملکرد موتور کرکره برقی

همان طور که بیان کردیم یکی از قطعات اصلی کرکره برقی، موتور می باشد که با استفاده از نیروی برق کرکره را بالا و پایین می آورد. در واقع می توان بیان کرد که موتور کرکره برقی قابلیت این را دارد که با استفاده از نیروی الکتریکی درب کرکره را بالا و پایین بیاورد.

نکات مهم در زمان خرید کرکره برقی

یکی از نکات مهم در رابطه با خرید و سفارش دهی کرکره برقی این است که در رابطه با موتور و کیفیت آن اطمینان یابید و از فروشنده اطلاعات لازم را در رابطه با موتور کرکره برقی جویا شوید. انواع متنوعی از موتور در کرکره های برقی بکار می رود که با این وجود هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی است که می توان در موقعیت های خاص و درب های مختلف از آن استفاده کرد. به طور معمول در زمان خرید کرکره برقی فروشندگان اطلاعات لازم را در رابطه با نوع موتور به کار رفته در آن برای شما ارائه می دهند تا براساس آن اطلاعات بتوانید کرکره برقی مناسبی را خریداری کنید.

انواع موتورهای کرکره برقی

انواع متنوعی از موتورهای کرکره برقی وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های متفاوتی هستند. در ادامه برخی از انواع موتورهای کرکره برقی را بیان می کنیم که عبارت اند از:

موتور سانترال کرکره برقی

از ابتدای ترین موتورهای کرکره برقی می توان موتور سانترال را نام برد که توسط شرکت های تولید کننده موتور کرکره برقی طراحی و تولید شده است.از این مدل موتور کرکره برقی  در ابتدا در کرکره های سنتی استفاده می شد. از مهمترین ویزگی موتور کرکره برقی سانترال می توان به نصب سریع و راحت آن اشاره کرد.

موتور ساید کرکره برقی

موتور ساید نیز یکی دیگر از مدل های متنوع موتورهای کرکره برقی است که بسیار قدرتمند می باشد و کارآیی بالایی دارد.از این موتورهای کرکره برقی در مکان هایی استفاده می شود که شلوغ و پرتردد هستند. البته با توجه به کارآیی بالا و طراحی پیشرفته ای که دارند این مدل از موتورهای کرکره برقی نیز قیمت بالاتری دارند.

موتور توبلار کرکره برقی

موتور تولار به صورت یک موتور خطی با یک فورس است که از یک سری از اجزای الکتریکی تشکیل شده است. این اجزای الکتریکی به دور یک استوانه احاطه شده  در یک میله متحرک پیجیده شده است. موتور تولار دارای اجزای پیچده تری است که دارای چندین آهنربای دائمی استوانه ای قوی می باشد که در جهت متناوب برخلاف یکدیگر قرار گرفته اند. قیمت موتور توبلار نسبت به دیگر موتورهای کرکره برقی مناسب تر است و البته در مکان های کم تردد از ان استفاده می شود. با توجه به اینکه در زمان نصب  درون رول کرکره برقی قرار می گیرد به همین دلیل فضای کمتری را اشغال می کند.

بهترین موتور کرکره برقی کدام است؟

انتخاب بهترین موتورهای کرکره هوشمند برقی  با توجه به کاربرد و نیاز خریداران در نظر گرفته می شود. البته مهمترین ویژگی که یک موتور کرکره برقی باید داشته باشد این بوده که از مقاومت بالایی و طول عمر بالاتری برخوردار باشد.

بنابراین در زمان خرید موتور کرکره برقی باید به میزان تردد و رفت و آمد در مکان مورد نظر توجه داشته باشید  و متناسب با وزن کرکره برقی آن را انتخاب کنید. در بین موتورهای کرکره برقی از موتور توبلار در مکان هایی که ارتفاع زیادی ندارند و از طرفی نیاز به جابه جایی نیست و در مکان هایی که ابعاد کمتری دارند مورد استفاده قرار می گیرد. در این بین در مکان هایی که بسیار پر رفت و آمد هستند و نیاز به جابه جایی کرکره برقی با ارتفاع زیاد است از موتور ساید کرکره برقی استفاده می شود. البته در زمان خرید کرکره برقی باید به جنس تیغه و باتری موجود در موتور توجه زیادی داشته باشید. بنابراین باید به قدرت  و توان موتور کرکره دقت زیادی کنید. با توجه به انواع موتورهای کرکره برقی که در متن بیان شد هر کدام دارای ویژگی های مختص به خود هستند که در مدل های متنوعی از کرکره برقی به کار می روند.

سخن پایانی

در رابطه با انواع موتورهای کرکره برقی، مدل های متنوعی از موتورهای کرکره برقی را بیان کردیم. هر کدام از این موتورهای کرکره برقی دارای ویژگی های متفاوت از یکدیگر  هستند که در مقابل دارای قدرت متفاوت و همچنین قیمت های متفاوتی نیز می باشند. با توجه به اینکه مکانیزم های خاصی در طراحی کرکره برقی به کار رفته است به همین منظور موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. انتخاب بهترین موتورهای کرکره برقی  با توجه به کاربرد و نیاز خریداران در نظر گرفته می شود. البته مهمترین ویژگی که یک موتور کرکره برقی باید داشته باشد این بوده که از مقاومت بالایی و طول عمر بالاتری برخوردار باشد.

سوالات متداول

عوامل موثر بر قیمت موتور کرکره برقی چیست؟

عوامل موثر بر قیمت کرکره برقی شامل نوع برند ، قدرت، نوع تیغه است که موجب متفاوت بودن قیمت کرکره های برقی می شود.

وظیفه موتور کرکره برقی چیست؟

موتور کرکره برقی یکی از اجزای اصلی کرکره برقی است که با  استفاده از نیروی برق عملکرد باز و بسته شدن درب را بر عهده دارد. موتورهای کرکره برقی قدرت و توان کاری متفاوتی دارند  که موجب تسریع در باز و بسته شدن کرکره برقی می شوند.

یکی از نکات مهم در زمان خرید کرکره برقی چیست؟

از نکات مهم در رابطه با خرید  کرکره برقی توجه داشتن به کیفیت ، نوع و قدرت موتور به کار رفته در آن است. بنابراین در زمان خرید از فروشندگان اطلاعات لازم در رابطه با موتور بکار رفته در کرکره برقی را جویا شوید.

عملکرد موتور توبلار به چه شکل است؟

موتور توبلار در زمان کار کردن کرکره برقی، درون لوله آهنی شکلی قرار می گیرد و زمانی که کرکره بسته می شود رول کرکره را بر روی لوله می پیچد.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 18 =