از مهمترین بخش اصلی در کرکره های برقی می توان، کلید خلاص کن را نام برد.اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که خلاص کن کرکره برقی چیست و اینکه چه وظیفه ای دارد؟ یا اینکه نحوه عملکرد این کلید به چه شکل است و وجود آن در کرکره برقی چه مزایایی دارد؟ در برخی از مواقع در خیابان ها و سطح شهر به طور معمول با کرکره ها برقی نیمه باز مواجه شده اید. علت ان بیشتر به دلیل قطع ناگهانی برق است به همین خاطر به یک باره موتور کرکره برقی از کار می افتد و کرکره به حالت نیمه باز می ماند. این قبیل مشکلات در بسیاری از درب پارکینگ مغازه ها و منازل به وجود می آید. بنابراین این مکان ها همیشه با چنین مشکلاتی روبه رو هستند و در صورت بروز چنین مشکلی تنها استفاده از خلاص کن در کرکره برقی بهترین راه حل است. باتوجه به اهمیت خلاص کن ما در این مقاله قصد داریم خلاص کن کرکره برقی را مورد بررسی قرار دهیم و پیرامون آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم بنابراین برای آشنایی بیشتر با این قطعه در کرکره برقی به شما پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای مقاله همراه شوید.

خلاص کن کرکره برقی

خلاص کن کرکره برقی چیست و چگونه کار می کند؟

باتوجه به قطعی برق و نیم باز ماندن کرکره برقی اکثر کسبه از این وضعیت ناراضی هستند چراکه در طولانی مدت ممکن است برق طع باشد و کرکره برقی همچنان باز بماند از طرفی امنیت مکان مورد نظر نیز زیر سوال خواهد رفت. بنابراین خلاص کن کرکره برقی مشکلاتی از این قبیل را رفع می کند و موجب باز یا بسته شدن کرکره برقی می شود. کرکره برقی یک نوع درب اتوماتیک است که به وسیله ای موتوری که در آن تعبیه شده است با استفاده از ریموت کنترل از راه دور باز و بسته می شود. خوبی استفاده از کرکره برقی این است که نیاز به وارد کردن نیروی دست برای باز و بسته کردن آن نیست بلکه به صورت اتوماتیک و در یک فاصله مشخص تنها با فشردن یک دکمه از ریموت کرکره برقی باز و بسته می شود. یکی از اجزای مهم کرکره برقی، کلید خلاص کن کرکره برقی است که می توان به چند طریق از کلید خلاص کن برای باز و بسته کردن کرکره برقی استفاده کرد.

خلاص کردن کرکره برقی با استفاده از چند ابزار انجام می شود که این ابزارها عبارت اند از:

 • آچار
  آچار یکی از ابزارهای مهم در خلاص کن کرکره برقی است که با استفاده از آن پوشش کرکره برقی باز و بسته می شود. این آچار از جنس فلز بوده که دارای یک دسته و یک چرخش با قطر کم است که به آن سوکت شارژ گفته می شود. البته اندازه و شکل آچار با توجه به نوع کرکره برقی متفاوت است. استفاده از آچار برای جمع و باز کردن پوشش کرکره برقی بسیار راحت است و این امکان را به کاربر می دهد که با سرعت و دقت بیشتر بتواند کرکره برقی را تنظیم کند.
 • زنجیر
  در خلاص کن کرکره برقی از ابزار دیگری به نام زنجیر استفاده می شود که این ابزار کاربرد و بسیار کوچک است. از نظر شکل ظاهری می توان بیان کرد که این ابزار دارای یک زنجیر برای متصل شدن به کرکره برقی است و از طرفی یک دسته یا یک پنجه دارد. استفاده از این ابزار نیز بسار ساده بوده و در کمترین زمان می تواند کرکره برقی را باز و بسته کنید. جنس این ابزار به طور معمول فلزی بوده و در کرکره های سنگین و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.
 • اهرم
  از اهرم نیز برای خلاص کن کرکره برقی استفاده می شود. این ابزار کاربردی دارای یک اهرم و یک دسته بوده که اهرم آن قابلیت چرخش دارد. استفاده از این ابزار بدین شکل است که می توان با گرفتن دسته آن در دست و چرخاندن اهرم کرکره برقی را باز یا بسته نمود. استفاده از این ابزار بیشتر برای کرکره های کوچک و سبک مناسب است.

خلاص کردن کرکره برقی

دکمه خلاص کن کرکره برقی کجا قرار دارد؟

دکلید خلاص کن کرکره برقی بر روی پنل کنترل کناری یا روی برد کنترل کرکره برقی نصب شده است. برای راحتی کاربران در زمان استفاده از این دستگاه این دکمه در نزدیکی درب ورودی و خروجی نصب می شود تا کاربران بتوانند به راحتی در زمان ورد و خروج از این دکمه برای باز و بسته کردن کرکره برقی استفاده کنند. این دکمه کوچک و کارآمد به صورت خودکار با فشار دادن آن کرکره برقی را از و بسته می کند و استفاده از آن راحت است.

مزایای خلاص کن کرکره برقی

به طور معمول افرادی که از کرکره برقی استفاده می کنند حتی یک بار هم که شده با شرایط باز و نیم باز بودن کرکره برقی در صورت قطع جریان برق مواجه شده اند. یکی از مهمترین دکمه خلاص کن کرکره برقی این است که شما در زمان قطعی برق دیگر نگران باز یا بسته ماندن کرکره برقی نخواهید بود و اگر قصد بیرون رفتن از خانه یا محل کار خود را دارید می توانید کرکره برقی را به صورت خودکار ببندید و بدون اینکه نگرانی از بابت امنیت مکان مورد نظر داشته باشید.
کرکره برقی با استفاده از یک ریموت از راه دور باز و بسته می شود و این امکان را برای شما فراهم می کند که با خال راحت بتوانید بدون اینکه از ماشین پیاده شوید کرکره برقی برایتان باز و یا بسته شود.

مزایای خلاص کن کرکره برقی

سخن پایانی

نحوه عملکرد خلاص کن کرکره برقی بسیار ساده و راحت است و شما در زمان مشکلاتی از قبیل قطع ریان برق می توانید با استفاده از این دکمه کرکره برقی را باز و بسته کنید. نصب دکمه خلاص کن کرکره برقی در جهت رفع نیمه باز و بسته بودن کرکره برقی اهمیت زیادی دارد و به شما را در جهت رفع چنین مشکلاتی یاری خواهد کرد.

سوالات متداول

 1. باتری کرکره برقی چه ویژگی هایی دارد؟
  از ویژگی های باتری کرکره برقی می توان به مواردی همچون کیفیت مناسب، عمر نسبتا بالا، قیمت مناسب و حجیم بودن باتری اشاره کرد.
 2. موتور کرکره برقی چه وظیفه ای برعهده دارد؟
  تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی برای به حرکت در آوردن کرکره برقی در زمان باز و بسته شدن از وظایف موتور کرکره برقی است.
 3. خلاص کن کرکره برقی چیست؟
  دکمه ای که در نزدیکی درب نصب می شود تا در زمان قطع شدن مشکل باز و نیمه باز بودن کرکره برقی را حل کند.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *