گم شدن ریموت درب پارکینگ می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. در این مواقع شما می توانید از خلاص کن کرکره برقی برای باز کردن درب پارکینگ استفاده نمایید. خلاص کن کرکره برقی، معمولا در هنگام نصب درب توسط نصاب داده می شود. چنانچه خلاص کن کرکره برقی را در دسترس ندارید، می توانید از یک کلید ساز کمک بگیرید یا با کمترین قیمت، اقدام به تهیه و خرید آن نمایید.
لازم به ذکر است که قیمت کلید و خلاص کن کرکره برقی با توجه به نوع و موتور به کار رفته در آن قیمت های متفاوتی دارند.

باز کردن درب پارکینگ با خلاص کن کرکره برقی هنگام گم شدن ریموت + قیمت

باز کردن درب پارکینگ با خلاص کن کرکره برقی هنگام گم شدن ریموت + قیمت

گاهی ممکن است ریموت درب پارکینگ گم شود یا اتفاق های این چنینی باعث شود که شما نتوانید درب پارکینگ را باز و بسته کنید. در این زمان ها شما می توانید با استفاده از خلاص کن کرکره برقی درب پارکینگ را حرکت داده و آن را باز و بسته نمایید.
خلاص کن کرکره برقی یکی از لوام جانبی درب پارکینگ است. این وسیله انواع متفاوتی دارد و مدل آن بستگی به نوع درب و موتور آن دارد. به طور معمول در اکثر درب های پارکینگ با قرار دادن اهرم مربوطه داخل محفظه موتور و چرخاندن آن درب باز و بسته می شود.
البته قابل توجه است که درب های پارکینگ برقی که دارای سیستم (یو پی اس) هستند، اهرم های خلاص کن دیگر قابل استفاده نمی باشند. به طور معمول خلاص کن های کرکره برقی در موتور های توبولار قابل مشاهده هستند. روش کار اهرم دستی در موتور های توبولار به این صورت است که هنگام قطعی و عدم وجود انرژی الکتریکی یا فقدان ریموت درب برای بالا و پایین شدن کرکره، افراد این امکان را دارند که به صورت دستی و با راست و چپ کردن اهرم درب برقی پارکینگ را باز یا بسته نمود.
قیمت خلاص کن کرکره برقی به عوامل متفاوتی همچون نوع موتور کرکره برقی بستگی دارد. همچنین تهیه ی خلاص کن کرکره برقی از یک فروشگاه معتبر و متخصص در این زمینه می تواند موجب کاهش قیمت این قطعه شود. البته لازم به ذکر است که این وسیله از قیمت مناسبی برخوردار است.

گم شدن ریموت درب پارکینگ – انواع خلاص کن کرکره برقی + قیمت

گم شدن ریموت درب پارکینگ می تواند منجر به استفاده از خلاص کن کرکره برقی شود. این وسیله قیمت مناسبی دارد و به طور معمول از اجزای درب برقی می باشد. انواع خلاص کن های کرکره برقی دارای شکل و کارکرد متفاوت هستند.
• اهرم کرکره برقی: اهرم کرکره برقی یکی از انواع مکانیزم رهاسازی درب برقی پارکینگ است که برای موتورهای توبولار کرکره برقی استفاده می شود. این اهرم به طور خاص برای استفاده در صورت گم شدن ریموت و قطع برق طراحی شده است و به کاربر این امکان را می دهد که کرکره برقی را با چرخاندن آن به راست و چپ بالا و پایین کند. در حالی که استفاده از اهرم ساده و راحت است، اتصال یک دسته به آن می تواند کارکرد آن را آسان تر کند.

گم شدن ریموت درب پارکینگ – انواع خلاص کن کرکره برقی + قیمت

• زنجیر خلاص کن کرکره برقی: در صورتی که کرکره برقی شما دارای موتور ساید باشد، باید برای خلاص کردن درب پارکینگ از زنجیر استفاده کنید. روش کار این وسیله به گونه ای است که با چرخاندن زنجیر در جهت عقربه های ساعت درب برقی پارکینگ باز می شود و با چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه های ساعت، درب برقی پارکینگ بسته می شود. همچنین بر روی موتور ساید یک دکمه نیز وجود دارد که با فشردن این دکمه ضامن به سادگی و با نیروی دست کرکره باز می شود.
• آچار کرکره برقی: با استفاده از آچار کرکره برقی می توان درب برقی پارکینگ را خلاص نمود. طرز کار این وسیله به گونه ای است که با قرار گیری در جای مخصوص کرکره برقی را خلاص می کند و کرکره با نیروی دست بالا و پایین می شود. با توجه به نوع کرکره برقی، آچار کرکره نیز متفاوت می باشد. لازم به ذکر است که درصورت نبود ریموت یا قطع برق در هر نوع موتور بهترین روش استفاده از آچار کرکره برقی است.

سوالات متداول در ارتباط با گم شدن ریموت درب پارکینگ – خلاص کن کرکره برقی + قیمت

  1. خلاص کن های کرکره برقی در کجا قرار دارند؟
    جاگیری خلاص کن های برقی با توجه به نوع موتور متفاوت می باشد. در کرکره هایی با موتور ساید، خلاص کن در انتهای موتور قرار دارد. یا به طور معمول خلاص کن های اهرمی بر روی درب قرار دارند.
  2. برای امنیت خلاص کن های کرکره برقی چه اقدامی باید انجام داد؟
    برای افزایش امنیت و جلوگیری از سرقت و سو استفاده افراد ناشناس از درب پارکینگ و خلاص کن های برقی کرکره های پارکینگ بهتر است خلاص کن را با استفاده از یک قفل به کرکره متصل کنید تا در زمان نیاز به آن دسترسی سریع داشته باشید.
  3. آیا برای تهیه خلاص کن کرکره برقی باید هزینه اضافی پرداخت نمود؟
    خیر، خلاص کن کرکره برقی یکی از لوازم جانبی درب برقی پارکینگ می باشد. اما در صورتی که خلاص کن کرکره برقی گم شود یا در دسترس نباشد می توانید این قطعه را با قیمت مناسب تهیه نمایید.

سخن پایانی

در صورتی که به نوع حرکت درب کرکره برقی توجه نمایید، می بینید که هنگام باز و بسته شدن به طور رولی روی یک محور گردش باز و جمع می شوند. ارتفاع تیغه های کرکره در زمان بالا رفتن به صورت لایه ای بر روی هم قرار می گیرند. و در هنگام پایین آمدن کاملا بر روی زمین فیکس می شود این نحوه کارکرد موجب سهولت استفاده از درب برقی پارکینگ با ریموت می شود.
هنگام گم شدن ریموت علاوه بر خلاص کن کرکره می توانید با نصب برنامه بر روی گوشی های هوشمند کرکره را باز و بسته کنید. با این روش می توانید کرکره برقی پارکینگ را از راه دور نیز کنترل کنید. به طور مثال زمانی که یکی از افراد خانواده می خواهد از درب پارکینگ استفاده نمایید اما ریموت ندارد می توانید با گوشی هوشمند درب را باز و بسته کنید. و همچنین از تعداد دفعات باز و بسته شدن درب پارکینگ مطلع شوید.

امتیاز دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پنج =